Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Т.Г. Шевченка. Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник. Актуальність Шевченкового слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря». Бібліотека Торського НВК долучилась до Всеукраїнського багатожанрового конкурсу«На струнах Кобзаревої душі»
210 років від дня народження Чарлза Діккенса Англійський письменник (1812-1870), один із найпопулярніших романістів вікторіанської епохи, відомий політичний агітатор. Деякі критики називали Діккенса майстром прози та хвалили за численних унікальних персонажів і яскраве зображення суспільства, інші ж звинувачували його в надмірній сентиментальності, незвичайних подіях та гротескних образах. Докладніше про життя і творчість:
У нас в бібліотеці оформлена виставка, на якій представлені найвідоміші книги автора.
1 лютого 2022 р. Торський НВК долучився до Всеукраїнської мережевої бібліотечної акції «Читаємо казки В. О. Сухомлинського»
Всі охочі мають змогу приєднатися до цієї акції. Ви можете взяти у бібліотеці книгу, або скористатись посиланням, знайти друзів – слухачів і почитати їм вголос. Або зробити теж саме вдома зібравши навколо своїх рідних. Свою участь ви можете підтвердити коротеньким відео та надати інформацію про це до бібліотеки. Приєднуйтесь! Книга В. О. Сухомлинського «Я розповім вам казку...»: https://dnpb.gov.ua/ua/virtualnichytalni-zaly/virtualnyy-chytalnyy-zalkabinetu-bibliotekoznavstva/ До Міжнародного дня пам’яті загиблих жертв Голокосту. З метою вшанування пам’яті загиблих жертв Голокосту в Україні в шкільній бібліотеці Торського НВК оформлена виставка – нагадування: “Скорботна свічка пам’яті святої”
З 1 жовтня у бібліотеці Торського НВК стартував щорічний місячник шкільної бібліотеки. У 2021 році місячник проходитиме під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності"
04.10.2021 року до Місячника шкільних бібліотек цікаву книжкову виставку про минуле і сьогодення «Стежками рідного краю» було розгорнуто у читальній залі бібліотеки
З 1 по 9 жовтня проведено фотоконкурс "Край у фотооб*єктиві".
06.10.2021 року бібліотекар запросила на майстер-клас учнів 2 класу «Веселі ідеї». Діти виготовили різнокольорові закладки-олівці до книжок та підручників
08.10.2021 року до бібліотворчості долучилися учні 4 класу і разом з бібліотекарем виготовили паперових читайликів зі своїми улюбленими книжками та залишили свої відгуки про книгу
Свою краєзнавчу просвітницьку роботу бібліотека продовжила з екскурсії першачків до шкільної бібліотеки 11 жовтня 2021 року в гості завітали учні 1 класу, які в майбутньому стануть, читачами бібліотеки. Дітям було проведено екскурсію по бібліотеці. Тема якої була "Дім в якому живуть книги". Діти побували в оселі казок, з цікавістю розглядали книжкові виставки та слухали бібліотекаря
Моє рідне село! Моя добра мала Батьківщино! Процвітання тобі побажаю я знову і знов! Хай щаслива зоря, земляки мої, вас не покине! Нехай з вами завжди будуть Віра, Надія й Любов!
Відеоролик «Рідне село, – через призму екології»:
«Пізнай свій край…себе, свій РІД, свій народ, свою землю - і ти побачиш шлях у життя. Шлях, на якому найповніше розкриваються твої здібності. Ти даси йому продовження, вторувавши стежину, із тієї стежини рушили у життя твої нащадки. І також будеш ти». Г. Сковорода
Щоб дізнатися більше про свій рідний край і гарно провести свій час, пропоную всім бажаючим спробувати власні сили у вебквесті: "Чи знаєш ти свій рідний край?" Бажаю всім перемоги!
Лиманщина – край поетичний Щедра Лиманська земля на літературні таланти. Діамант Лиманського краю
Прекрасна, витончена і завжди неперевершена! Потужний заряд позитиву, справжньої жіночності та ніжності. Всі ці якості притаманні нащій відомій поетесі Лиманщини – Тетяні Іванівні Осиповій. Провідним мотивом лірики поетеси є патріотизм… У збірці поезій авторка пише про наболіле для країни.
Урамках місячника шкільних бібліотек проведено "Краєзнавчі читання", де учні декламували вірші Тетяни Осипової:
14.05.2021 року до Міжнародного дня читання у бібліотеці Торського НВК пройшло свято читання «Читаймо із задоволенням», де діти декламували улюблені вірші, дізналися багато цікавого про книгу та історію її виникнення З учнями 1 класу здійснили віртуальну подорож у країну "Дивовижних фактів про книгу"
День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв. Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.
У шкільній бібліотеці Торського НВК організовано літературну виставку «Живе в народі пам'ять про героїв», де представлені документальні матеріали та художня література про Другу світову війну
Визначено переможців ІІ етапу конкурсу «Книгоманія – 2021» 19 березня відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2021», серед учнів 6-7 класів, який дистанційно був проведений на базі Бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка . За підсумками конкурсу Ферар Кирило, учень 7 класу Торського НВК посів почесне ІІ місце. Вітаємо! Так тримати!
Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги З метою прищеплення учням любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу учнів до ролі книжки в суспільному та історично-культурному житті, надання практичної допомоги щодо вибору книжок для читання та їх пошуку в бібліотеці, Торський НВК долучився до Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги .
24 березня 2021 року - "Книжкова лікарня"
Книжки – як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди, можуть хворіти. А захворівши, потребують лікування. Для хворих книжок теж є спеціальні лікарні. Тільки вони називаються по-іншому: реставраційні майстерні, і в нашій бібліотеці теж є така майстерня тільки вона називається «Книжкова лікарня». «Швидку медичну допомогу» надавали зіпсованим книгам учні 5 класу. Учні із захопленням брали участь в ремонті книг та серйозно віднеслись до виконання роботи, ще раз переконавшись, що книга - найкращий друг. Завдяки їх старанням багато сумних,але мудрих книжечок здобули нове життя та веселу посмішку від розуміння, що вони зможуть нести знання ще багатьом своїм читачам.
Сьогодні розпочався Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги 22 Березня 2021 року проведена бібліотечна година «Книга в твоїх руках», де учні розповідали про свої улюблені книги та героїв, які найбільше запам'яталися, на довершення кожна дитина виготовила власного «Читайлика», який тримає в руках улюблену книгу.
Діти подарували їх бібліотеці, тепер вони стануть прикрасою нашого читального залу.
25 лютого 2021 р. виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Відповідно до Указу Президента України від 29.01.2021 № 32/2021 та Постанови Верховної Ради України від 08.02.2018 № 2286-VIII «Про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки» Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України організовано Всеукраїнську мережеву бібліотечну акцію «Поезія Лесі Українки – джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу», в якій взяли участь бібліотекарі, вчителі та учні закладів загальної середньої освіти з різних областей України. Наша бібліотека теж долучилася до цієї акції. Переглянути відео фрагмент з участю наших читачів можно за посиланням:
Красуня-весна ступила на поріг, і разом з нею прийшло чарівне свято – 8 березня, Міжнародний жіночий день!
У бібліотеці Торського НВК відбулося свято на якому лунали привітання для любих матусь, бабусь, дівчаток та усіх жінок
21 лютого, в Міжнародний день рідної мови, коли нам українцям материнське, рідне, українське слово служить оберегом. В бібліотеці Торського НВК оформлена святкова книжкова виставка „Веселкова наша мова”, пройшов конкурс віршів, в якому діти захоплююче читали вірші про мову та Україну
До 150-ти річчя від дня народження Лесі Українки:
До Міжнародного дня пам’яті загиблих жертв Голокосту Це Голокост – всього одне лиш слово, Та його сенс – пекучий болі жар, Вбивали всіх!.. старого і малого, мало хто життя порятував 27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами. Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи. В читальному залі бібліотеки з метою поглиблення знань з історії України проведена бесіда з дітьми про трагедію. Діти переглянули відеоролик"Трагедія Голокосту", де коротко розповідається про Голокост, вшанували пам’ять невинно убієнних, познайомилися зінформаційною виставкою-пам'яті "Голокост не можна забути" Пропоную переглянути:
День української писемності і мови Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. В бібліотеці Торського НВКдо Дня української писемності та мови організована виставка літератури «Мова,наша мова-пісня стоголоса…». Де діти мали змогу познайомитися з перлами рідної мови та походженням цього свята Пропоную переглянути відео «Цікаві факти про українську мову»:
З 26 жовтня по 31 жовтня у бібліотеці Торського НВК проходитиме Тиждень шкільного підручника
ПОБАЖАННЯ! Приведіть до порядку свої підручники! ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ З КНИГОЮ Обгорни книгу в папір - не бруднитиметься обкладинка Не можна брати книгу брудними руками Не читай книгу під час приймання їжі: можеш книгу забруднити. Не клади в книгу олівців, ручок та інших товстих предметів - від цього рветься палітурка. Не загинай ріжків на сторінках книги, зроби собі закладинку.
Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.
Не перегинай книгу - від цього вириваються сторінки.
Перегортаючи прочитану сторінку, тримай її за верхній край.
Не читай книгу на сонці, щоб не вигорали сторінки.
Життя кожної людини пов’язане з книгою, перш ніж потрапити до бібліотеки книга проходить довгий шлях. Пропоную переглянути короткометражний фільм «Як твориться книга»: