За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в третю неділю травня відзначається Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу.
Тисячі червоних метеликів – символ пам’яті наслідків епідемії СНІДу, скорботи та надії
17 травня Україна вшанує пам’ять людей, які померли від СНІДу.
Цей день, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я відзначається у всьому світі щорічно, починаючи з 1983 року.
Головним покликанням пам’ятної дати є – вшанування пам’яті людей, які пішли з життя через СНІД та привернення уваги до проблеми ВІЛ/СНІДу.
Нажаль, епідемія ВІЛ/СНІДу не минула і Україну. Розпочав свій сумний відлік у 1987 році, епідемія ВІЛ/СНІДу унесла тисячі життів наших громадян.
Впровадження антиретровірусної терапії, розширення доступу до тестування на ВІЛ та підвищення обізнаності суспільства щодо небезпеки ВІЛ-інфекції, внесли свій значимий вклад в стримування темпів поширення хвороби.
Однак сьогодні Україна продовжує займати одно з лідируючих місць серед країн Європи та Центральної Азії за рівнем поширеності ВІЛ-інфекції серед населення.
Прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, відмова від ризикованої статевої поведінки і відповідальність за своє здоров’я – це запорука захисту від інфікування ВІЛ.
Отже у День пам’яті померлих від СНІДу Україна, згадає людей, які пішли з життя через СНІД та ще раз нагадає про глобальну небезпеку ВІЛ-інфекції для людей, які живуть.
Вшануємо пам’ять всіх тих, чиї життя забрала епідемія та будемо пам’ятати, що тільки від нас самих залежить наше майбутнє.
|